#anonimowemirkowyznania BLM…

#anonimowemirkowyznania
BLM jest ciekawą rzeczą, na podstawie którego można zaobserwować zmieniające się otoczonie w bardzo szybkim tempie.

Uprzedam, że mój wysryw nie będzie polegać na ocenie zasadności BLM. Nigdy nie byłem w USA, nie znam jej historii, ani relacji międzyludzkich zbyt dobrze.

Epicentrum jest w Stanach i tam najbardziej jest zauważalna zmiana społeczności, pewnego podziału i ujednolicenia danych grup posiadających podobne i przeciwne poglądy.

Został zabity człowiek. Najważniejszą rolę odgrywa to, że był czarnoskóry, a osobą pozbawiającą go życie biały policjant. Gdyby został zabity czarnoskóry przez czarnoskórego policjanta, to by doszło do takich zamieszek? Uważam, że nie. Drugą najważniejszą rolę odgrywało zdjęcie, gdzie policjant trzyma kolano na szyi zatrzymanego. Gdyby został po prostu zastrzelony, to czy by doszło do tych zamieszek? Również uważam, że nie. To zdjęcie miało przekaz podprogowy, że biały człowiek „dusi” czarnoskórych, może robić z nimi co mu się tylko podoba i jest jego własnością. Było to swoistym powrotem do czasów niewolnictwa i dlatego ludzie tak bardzo się wkurzyli.

Czy jest to zdarznie, o którym powinien wiedzieć cały świat?
Narastało to dość falowo. Najważniejszą rolę odgrywały media oraz największe firmy. W BLM są po prostu pieniądze. Oczywiście na początku miało to z pewnością wydźwięk humanitaryzmu, ale gdy o czymś mówi cały kraj, to można wywnioskować, że są w tym pieniądze. I tak falowo od największych po średnich, a na końcu po najmniejszych przeszła fala BLM. Trzeba się dostosować do panujących warunków, a brak nawet najkrótszego komunikatu, że popiera się BLM może zostać postrzegane, jako ta osoba/firma ma gdzieś życie człowieka. Doszło do etapu, gdzie trzeba napisać, oświadczyć, że popiera się BLM.

Po co Europa mówi o BLM?
Europa ma inną mentalność, inną kulturę, inne wartości – to dlaczego w Europie mówi się o BLM? Zachodnia Europa może nie ma aż takiego kompleksu na punkcie USA jak Polska, ale USA jest pewnego rodzaju wyznacznikiem dobrobytu, tego co jest modne itd. po prostu „American Dream”. Ludzie chcą się utożsamiać z kulturą amerykańską, którą i tak jesteśmy przesiąknięci. Po części działa to tak jak reklama – jeżeli Twój idol/osoba która Ci się podoba będzie miała w reklamie majtki marki X, to też będziesz chciał mieć te majtki żeby się bardziej utożsamiać z tą osobą.

Czy BLM da się cofnąć?
BLM jest już po swoim apogeum, będzie tendencja spadkowa, ale nabrało to takich rozmiarów, że jakakolwiek zła wypowiedź na ten temat będzie skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, zwłaszcza dla osób medialnych. Główną rolę pełnią media, które to pokazują. Jeżeli media by pokazały BLM w złym świetle, to wypowiedzi negatywne byłyby porządane. Bardzo wyraźnie widać, że kraje bardziej rozwinięte propagują poglądy lewicowe od dłuższego czasu, a poglądy prawicowe kojarzone są bardziej z osobami o gorszej edukacji (nie chcę nikogo obrazić). Kraje „bardziej cywilizowane” będą zmierzać do ideologii lewicowej, i jest to już bardzo mocno widać. Kraje mniej rozwinięte posiadają poglądy bardziej prawicowe (nie doszukuję się przyczyn poglądów do rozwoju krajów).

Czy Polska będzie lewicowa?
Polska ma stosunkowo duży odsetek osób posiadających poglądy prawicowe, ale za 3-5 pokoleń Polska będzie lewicowa. Oczywiście nie ma poglądów idealnych, każde są w pewien sposób pozytywne i negatywne. Największy wpływ ma UE i media. Będąc członkiem UE, ona wymaga pewnych standardów i zmian, a UE ma poglądy bardziej w stronę lewicowych. Media zmieniają młode pokolenia i to w bardzo szybko. Może na takim dość chamskim przykładzie – 15 lat temu sukienka „mini” była symbolem sutenerstwa, dzisiaj jest czymś całkowicie normalnym. Media głównego nurtu przejawiają poglądy lewicowe – muzyka, filmy, seriale, Internet. Nie oceniam czy to dobrze, czy źle, ale to coś całkowicie normalnego, że świat i społeczeństwo ewouluje, dostosowuje się.
Nie wiem czy dobrze interpretuję dzisiejszą sytuację, ale w Polsce jest pewien strach przed osobami LGBT i narkotykami (zioło, grzyby, piguły). Media powoli podprogowo przygotowują świat do zmiany i bardzo łatwo zobaczyć dokąd zmierzają. W filmach i serialach widać zazwyczaj gejów (pojawiają się coraz częściej), bo to na nich kierowana jest największa nienawiść. Dziecko, które dzisiaj ogląda takie filmy i seriale będzie z tym całkowicie obeznane (w sensie, że jest to coś normalnego) i gdy takie dziecko dorośnie i będzie miało wpływ na społeczeństwo, to nie będzie patrzeć na dwóch panów jak na coś złego, „wynaturzenie” etc. Młodzi są już bardziej rozenani z narkotykami, dużo wcześniej mają z nimi wirualną stycznosć i nie są pokazywane jako coś złego.

Do Polski to dojdzie, ale potrzeba tych kilku pokoleń. Jeżeli ktoś chciałby swoje dziecko przed tym uchronić to musiałby zamknąć je w piwnicy albo zrobić niezłą propagandę w domu, ale to skończy się źle wyłącznie dla tego dziecka, bo będzie odrzucane przez równieśników.

Takie moje luźne spostrzeżenia przed pójściem spać. Żadne radykalne poglądy nie są dobre – lewicowe czy prawicowe.

#swiat #usa #blacklivesmatter #rasizm #lewica #prawica #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eec07692d35834c6b87faa5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt
[=================================…….] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!