Koronawirus stał się…

Koronawirus stał się elementem wojny między największymi mocarstwami i narzędziem politycznym, tak więc dalsza dyskusja na temat skutków zdrowotnych i patrzenie na niego z medycznego punktu widzenia nie ma sensu.

Jeśli politycy chcą, żeby była pandemia, to będzie i żaden wirus nie jest tutaj potrzebny. I to samo działa w drugą stronę, jeśli chcą skończyć z pandemią to wydają rozkaz i koniec. Na samym początku też byłem tym przerażony ale z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi. Dlaczego w jednych krajach covid sieje spustoszenie, a w innych nic? Dlaczego wszyscy mówią o drugiej fali, skoro nie jest to choroba sezonowa? Dlaczego ludzie zaczęli masowo umierać dopiero kilka miesięcy po dotarciu wirusa do Europy? I tak dalej i tak dalej. Moim zdaniem to wszystko po prostu nie trzyma się kupy, nie ma żadnego sensu ani logiki.

Do tego jak obserwuję sytuację polityczną na świecie, choćby to co dzieje się w USA, zgrzyty między USA i Chinami, czy sytuację w UE to nie chce mi się wierzyć że to wszystko przypadek. Polskie MZ to też pieprzony cyrk na kółkach. To nie przypadek, to wirus polityczny.

#koronawirus #covid19 #covid19stats #swiat #polityka