Podcast „W mroku…

Podcast „W mroku historii”:
KRZYSZTOF KOLUMB I ZAGŁADA INDIAN

Gdy Krzysztof Kolumb dopłynął do Nowego Świata, doszło do nagłego zderzenia dwóch całkowicie odmiennych kultur i cywilizacji. Spokojni i pokojowo nastawieni tubylcy spotkali aroganckich, okrutnych i żądnych złota Europejczyków. Gwałty, grabieże, wyzysk, zniszczenia oraz morderstwa – wszystko to działo się za przyzwoleniem człowieka, którego nazwisko przeszło do legendy.

Kim był ten człowiek, który dziś nierozerwalnie związany jest z odkryciem Ameryki? Skąd pochodził i jakie były jego rzeczywiste intencje? Oprócz wszystkich niejasności związanych z prawdziwym nazwiskiem i pochodzeniem Kolumba, istnieje jeszcze jedna, dużo bardziej mroczna tajemnica, o której świat zapomniał.

Spotkanie Arawaków z Hiszpanami stało się początkiem nie tylko dominacji białego człowieka w Nowym Świecie, ale i wstępem do zagłady jego rdzennych mieszkańców. Wyprawa Krzysztofa Kolumba przedstawiana jest w wielu filmach i książkach jako wielka, bohaterska przygoda dzielnych żeglarzy. Tymczasem prawda o tych wydarzeniach jest znacznie bardziej mroczna niż można byłoby przypuszczać.

#wmrokuhistorii #historia #ciekawostki #podcast #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #swiat #ameryka #usa #odkrycia #indianie #sluchowisko