Ponad godzinę temu pojawił…

Ponad godzinę temu pojawił się VeraCrypt 1.24-Update7 BETA

Lista zmian:
– Nie zezwalaj, aby ukryty wolumin miał takie samo hasło, PIM i pliki kluczy, co wolumin zewnętrzny.
– Napraw przypadkową awarię w kompilacjach 32-bitowych podczas korzystania ze Streebog.
– Włącz tryb FIPS w generatorze losowym JitterEntropy.
– Drobne czyszczenie kodu
– Użyj natywnego programu formatu Windows, aby wykonać formatowanie woluminu, ponieważ jest bardziej niezawodny i tylko w przypadku problemu można zastosować funkcję FormatEx z fmifs.dll.
– Nie używaj API do obsługi grup procesorów, jeśli w systemie jest tylko 1 grupa procesorów. Może to rozwiązać problem powolności występujący na niektórych komputerach z procesorami AMD.
– Nie zezwalaj na szyfrowanie dysku systemowego, jeśli jest już zaszyfrowany przez funkcję BitLocker.
– Zaimplementuj wykrywanie hibernacji i szybkiego uruchamiania i wyłącz je, jeśli włączone jest szyfrowanie pamięci RAM.
– Ostrzegaj o szybkim uruchomieniu, jeśli jest włączone podczas instalacji / aktualizacji VeraCrypt, podczas uruchamiania szyfrowania systemu lub podczas tworzenia woluminu i zaproponuj jego wyłączenie.
– Dodaj opcje interfejsu użytkownika, aby kontrolować zachowanie automatycznego naprawiania programu ładującego, gdy używane jest szyfrowanie systemu.
– Zaktualizuj tłumaczenia.

https://sourceforge.net/projects/veracrypt/files/VeraCrypt%20Nightly%20Builds/

#veracrypt #szyfrowanie #truecrypt #kryptografia #prywatnosc #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona #bezpieczenstwo #opensource #informatyka #technologia #security #it #komputery #swiat #swiatnauki #windows #windows10